Bronisze 27.04.2021 – dobra niedziela i poniedziałek, a ceny?

bronisze

Loteryjność to jedna z cech handlu hurtowego w Polsce. Po bardzo słabym handlu w ubiegłym tygodniu, niedziela i poniedziałek przynoszą widoczne ożywienie. Pytanie na jak długo? Niestety, ceny nadal się nie zmieniają.

Sadownicy, którzy sprzedają jabłka na rynku w Broniszach są zdania, że kupujący w pewnym sensie „przyzwyczaili” się do panujących od jakiegoś czasu cen. Każda próba wycenienia jabłek wysokiej jakości na 30 zł za skrzynkę (2,00 zł/kg) kończy się odejściem potencjalnego kontrahenta od sadownika.

W niedziele podaż jabłek była bardzo duża. Na rynku było jednak wielu kupujących. W związku tym dużo jabłek zostało sprzedanych i wieczorem oferujących było znacznie mniej. Podobnie było w poniedziałek.

Obecnie większość jabłek wysokiej jakości z kontrolowanej atmosfery jest sprzedawana po 25 zł za skrzynkę (1,66 zł/kg). Przy mniejszych transakcjach i bardzo wysokiej jakości sadownicy uzyskują 27 – 28 zł za skrzynkę (1,80 zł/kg – 1,86 zł/kg). Jednak przy sprzedaży „do hurtu” nie ma wyższych cen jak 25 zł.

Jeśli chodzi o popyt to jedynie Szampion obecnie cieszy się nieco większym powodzeniem. Niezależnie od jakości towaru, sadownicy płynnie sprzedają tę odmianę. Ceny są oczywiście adekwatne do prezencji towaru. Dla porównania w ubiegłym tygodniu na rynku panował zastój w handlu. Brak kupujących sprawiał, że sadownicy sprzedawali Jonagoreda z KA nawet po 18 zł za skrzynkę (1,20 zł/kg). To spotykało się z ostrą krytyką pozostałych producentów w sieci.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności