Bronisze 29.03.2020: Niedziela i poniedziałek, różnice w cenach

jonagored

Podaż jabłek na rynku w Broniszach nadal jest duża. Obecnie jednak większość jabłek to owoce z komór z kontrolowaną atmosferą. Tradycyjnie między niedzielą a poniedziałkiem można zaobserwować różnice w cenach jabłek deserowych.

Niedziela w handlu hurtowym była dniem wyjątkowo loteryjnym dla sprzedających na rynku w Broniszach sadowników. Jedni sprzedali 30 skrzynek, inni 300. Tradycyjnie w niedzielę przy największej podaży i największych zakupach ze strony hurtowników z dalszych części kraju ceny były najniższe.

Wczoraj dobrej jakości jabłka z kontrolowanej atmosfery odbiorcy mogli kupić za 20 zł za skrzynkę (1,33 zł/kg). Stawka ta dotyczyła wielu popularnych odmian jak Szampion, Ligol, Jonagored i inne.

Dziś z kolei, takie same jabłka można sprzedać po 25 – 30 zł za skrzynkę (1,33 – 2,00 zł/kg). Ponadto kupujący nie mają większych problemów z zaopatrzeniem się w jabłka pod względem palety odmian. Oferta jest nadal bardzo bogata.

Na rynku w Broniszach panuje wystarczająca dostępność zarówno odmian bardziej i mniej popularnych. Lobo kosztuje od 40 do maksymalnie 50 zł za za krzynkę (2,66 – 3,33 zł/kg). Wysokiej jakości Boskoop 60 zł (4,00 zł/kg).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności