Bronisze – spadek cen jabłek i popytu, 30.11.2020

bronisze ceny jabłek

Ceny jabłek wyraźnie spadły. Potwierdzają to zgodnie zarówno hurtownicy i sadownicy. Obecnie pewnego rodzaju standardem stały się stawki 20 zł (1,33 zł/kg) i 15 zł (1,00 zł/kg) za skrzynkę niezależnie od odmiany. Tak są wyceniane kolejno grube i drobne sorty.

Od kilku tygodni obserwujemy coraz mniejszą płynność w handlu na rynku hurtowym. Dotyczy to zarówno jabłek, jak i gruszek. Równocześnie widać wyraźny spadek cen, jak również mniejszą liczbę kupujących. Wynika to również (poniekąd) tradycyjnie z najsłabszym okresem w handlu, jakim jest grudzień i styczeń. Zdaniem hurtowników ogólna sytuacja poprawia się zazwyczaj w lutym.

Staniały również odmiany, które były wyraźnie droższe. Mowa tu o Cortlandzie, Lobo czy Boskoopie. W ich wypadku stawka 40 zł (2,66 zł/kg) za skrzynkę jest najczęściej ceną transakcyjną. Wyraźnie spadł też popyt.

Sadownicy sprzedający na rynku hurtowym w Broniszach zwracają uwagę na zastój w handlu. Spowodowany jest on zarówno dużą podażą jak również mniejszą liczbą kupujących. Zdarza się, że często należy spędzić na rynku więcej niż dobę, aby sprzedać oferowane owoce. Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszej relacji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here