Burlat w maju – jakie ceny w hurcie?

Burlat

Pierwsze partie Burlata trafiają na rynek ponad dwa tygodnie wcześniej niż w poprzednich latach. Porównywalne są natomiast wyjściowe ceny.

„Chwilę” po odmianie Rivan, na rynki hurtowe zaczyna trafiać Burlat. Sadownicy oferują pierwsze partie po 15,00 – 20,00 zł/kg w hurcie. Zatem jest to zakres cen niemal identyczny jak przed rokiem czy dwoma laty. Od takich samych stawek zaczyna się również oferta czereśni importowanych. Owoce najwyższej jakości z zagranicy kosztują powyżej 30,00 zł/kg w hurcie.

Zazwyczaj pierwsze partie Burlata trafiały na rynek około połowy czerwca. Po truskawkach i czereśniach „majówkach” to kolejny dowód na to, z jak bardzo przyspieszonym sezonem mamy do czynienia. Zatem pogoda po raz kolejny komplikuje handel.

Tytułowa odmiana rodzi owoce znacznie większe i smaczniejsze od Rivana. Mają również bardziej atrakcyjny kształt i kolor. Niestety, nie mają wysokiej jędrności, niezbędnej w handlu hurtowym. Również uzyskanie owoców powyżej 30 mm średnicy dla całości plonu jest w jego przypadku raczej niewykonalne.

1 KOMENTARZ

  1. Ceny identyczne jak w latach poprzednich tylko koszty produkcji inne….ale ameby mają problem żeby to zrozumieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here