Celeste – są pierwsze oferty kupna. Jakie ceny?

Celeste

Do rozpoczęcia zbiorów pierwszej odmiany o większym znaczeniu ekonomicznym – Pirosa, pozostało jeszcze trochę czasu. Mimo to sadownicy oferują już Pirosa na rynkach hurtowych, są również oferty kupna tej odmiany. Jak się dowiadujemy, pojawiają się też pierwsze propozycje zakupu Celesty „na zielono”.

Grupy producenckie nie skupują i nie handlują jeszcze nawet Pirosem, gdyż nie ma jeszcze dojrzałości zbiorczej. Jeśli chodzi o odmianę Celesta to pojawiają się już pierwsze oferty kupna od mniejszych podmiotów handlowych.

Pośrednicy oferują przeważnie około 3,00 zł za kilogram. Jabłka muszą mieć co najmniej 65 mm średnicy. Kolejnym wymogiem jest brak rumieńca. Celesta jest szykowana w 13 kilogramowe kartony. Zamówienia nie są jak na razie duże. Odbiorcy chcą obecnie kupować małe ilości na przysłowiową próbę.

Celesta (Celeste) jest bardzo smaczną odmianą, dojrzewającą pod na początku września. Jej główną wadą jest wzmożone opadanie owoców, przez co wymaga ona wykonania zabiegów na podtrzymanie. Zdaniem niektórych sadowników, bardziej opłaca się zbiór tej odmiany na zielono bez czasochłonnego i czasem kilkukrotnego przerywania, i kosztów związanych ze wspomnianymi zabiegami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here