Cennik owoców w grupach producenckich – 16.08.2022

śliwki

33 tydzień roku nie przynosi znaczących zmian w cennikach grup producenckich. Jak obecnie prezentują się ceny skupu poszczególnych gatunków owoców miękkich i pestkowych?

Szczyt zbiorów, a co za tym idzie szczyt podaży Cacanskiej Lepoticy mamy już za sobą. Niemniej ceny skupu w grupach producenckich nadal utrzymują się na poziomie 1,20 zł/kg. W tamtym roku o tej porze odnotowaliśmy pierwsze wzrosty cen po zakończeniu zbiorów Lepoticy. Niestety obecnie na rynkach hurtowych ceny są jeszcze niższe. 

Jeśli chodzi o borówki to ceny za znowu zaliczyły nieznaczne spadki. Po krótkim cenowym „dołku” z końca lipca, stawki nieco wzrosły. Plantatorzy oczekiwali na kolejne wzrosty, tak się nie stało i ceny były stabilne. Obecnie po raz kolejny spadły do poziomu 10,50 zł/kg. Mówimy tu o podstawowym sorcie, czyli owocach o średnicy powyżej 10 mm dostarczanych luzem. Borówki w tym samym sorcie dostarczone w opakowaniach detalicznych są skupowane po 12,00 zł/kg. 

Za borówki o średnicy powyżej 16 mm plantatorzy otrzymują 12,50 zł/kg luzem i 15,00 zł/kg w opakowaniach detalicznych. Jak widać odbiorcom zależy obecnie nieco bardziej na dostawach borówek w punetkach czy wiaderkach.

Stabilne są ceny truskawek – 11,00 zł/kg. Do 32,00 zł/kg wzrosły natomiast ceny malin. Nie uległy zmianom ceny jeżyn – 22,00 zł/kg oraz czerwonych porzeczek – 7,50 zł/kg. Ponadto w wybranych grupach producenckich sprzedamy także morele powyżej 35mm średnicy (6,50 zł/kg) i brzoskwinie w sorcie 50-60 mm (2,80 zł/kg w luzie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here