Ceny czereśni w skupie i w hurcie – 24.06.2024

Kordia

Ceny czereśni są obecnie zróżnicowane także wśród kupujących je firm i grup producenckich. Jednak owoce najwyższej jakości lepiej skierować na rynek hurtowy.

Ceny w grupach

Ceny czereśni w grupach producenckich w zagłębiu grójeckim zaczynały się od 9,50 zł/kg. Następnie część podmiotów obniżyła stawki do 9,00 zł/kg i mniej. Obecnie ciemne odmiany są skupowane po:

  • 7,50 zł/kg (24 mm+)
  • 8,50 – 10,00 zł/kg (26 mm+)

Równocześnie znajdziemy także oferty zakupu wysokiej jakość Kordii po 12,00 zł/kg. Nieliczne mniejsze firmy zgłaszają chęć zakupu jasnej odmiany Poznańska. Owoce powyżej 22 mm średnicy kupowane są w 15-kilogramowych plastikach po 5,00 zł/kg.

Na rynku hurtowym

Na rynku Broniszach oferta krajowych czereśni nie jest tak duża jak w poprzednich sezonach, ale jest bardzo zróżnicowana jakościowo. Warto dodać, że w kwestii popytu ze strony kupujących nic się nie zmieniło. Czereśnie najniższej jakości oferowane są znacznie taniej, a ich sprzedaż jest problematyczna. Z kolei owoce jakości premium można sprzedać po stawkach znacznie wyższych niż, te oferowane przez kupujących w zagłębiu grójeckim.

Detaliści mogą kupić najniższej jakości owoce już po 6,00 zł/kg. Natomiast najlepszej jakości czereśnie kosztują maksymalnie 15,00 – 18,00 zł za kilogram. W tym segmencie cenowym z roku na rok spotkamy coraz więcej odmian z hodowli bolońskiej, takich jak Sweet Aryana®, Sweet Saretta ® czy Sweet Staphany®.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here