Ceny jabłek i gruszek na Broniszach – 18.03.2022

jabłka Bronisze

W piątek na rynku hurtowym w Broniszach jest zarówno mniej sprzedających i kupujących. Niemniej ogólna sytuacja w handlu znacząco się nie zmieniła. Tak samo jest z cenami.

Najszybciej sprzedają jabłka sadownicy, którzy oferują Lobo i Cortlanda. Wysokiej jakości Lobo jest wyceniane na 35 zł (2,33 zł/kg). W ofercie z kolei jest coraz mniej Cortlanda. To oznacza nieco wyższe ceny. W tym wypadku odmiana jest wyceniana maksymalnie na 40 zł za skrzynkę (2,66 zł/kg).

W porównaniu z miesiącami zimowymi wyraźnie spadł popyt na Boskoopa. Jest to trend obserwowany co roku. Obecnie skrzynka odmiany najczęściej jest sprzedawa po 25 – 30 zł, czyli 1,66 – 2,00 zł/kg. Popularne odmiany realnie są sprzedawane po około 20 zł za skrzynkę (1,33 zł/kg). W przypadku największej podaży (środek tygodnia) cena spada nawet do 15 zł (1,00 zł/kg). Najniższy popyt dotyczy obecnie Szampiona i Red Jonaprinca, czyli odmian, których oferta jest największa.

W ofercie nieco mniej gruszek. Wysokiej jakości Lukasówka kosztuje około 70 zł za skrzynkę (3,50 zł/kg). Nie zmieniły się także ceny Konferencji. Skrzynka wysokiej jakości gruszek kosztuje od 80 do 90 zł (4,00 – 4,50 zł/kg). W ofercie już niemal wyłącznie gruszki z importu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here