Ceny jabłek w Chinach

jabłka na prezent

W największym zagłębiu sadowniczym w Chinach (prowincje Henan i Hebei) średnie ceny jabłek są znacznie wyższe od tych, jakie otrzymują obecnie sadownicy w Polsce. W pozostałych prowincjach o dużej produkcji, ceny są nieco niższe ale i tak wyższe od stawek za większość odmian w naszym kraju.

Za jabłka premium, przygotowane do sprzedaży w pojedynczych opakowaniach w formie prezentu, chińscy producenci otrzymują w przeliczeniu od 2,94 do 3,10 zł/kg (0,74 – 0,80 $/kg). Pierwsza klasa jest sprzedawana po 2,38 – 2,62 zł/kg (0,60 – 0,66 $/kg). Natomiast druga klasa jabłek to stawki 1,58 – 2,14 zł/kg (0,40 – 0,54 $/kg).

Chiny są największym producentem jabłek na świecie. Pamiętajmy, że tamtejsza struktura i organizacja produkcji różni się diametralnie od polskiej. Przeważają mali producenci i ręczna praca. Niemniej, koszty produkcji są nieporównywalnie niższe. Pomimo tego nie przeszkadza to w uzyskiwaniu dobrych cen za jabłka z punktu widzenia producentów.

źródło: freshplaza.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności