Ceny jabłek w grupach producenckich, 12 października 2021

jabłka

Od wczoraj w grupach producenckich obowiązują nowe cenniki. Nie dostrzeżemy w nich większych zmian. Można natomiast zaobserwować niedobór jabłek wysokiej jakości.

Najdroższe są niezmiennie Gala, Golden i Boskoop. W zasadzie tylko te trzy odmiany sprzedamy powyżej 1,00 zł za kilogram. Ceny paskowanych sportów Gali pozostają niezmiennie na poziomie 1,30 – 1,50 zł/kg. Goldena sprzedamy od 1,00 do 1,20 zł/kg, a Boskoopa po 1,20 – 1,30 zł/kg.

Zdecydowana większość odmian jest kupowana po 0,70 – 0,80 zł/kg. Ceny te dotyczą owoców po sortowaniu w kalibrach 75-90 milimetrów. Lobo i Cortland to stawki o 10 groszy na kilogramie wyższe. Sadowniczy zdają sobie sprawę, że cena po sortowaniu partii jest znacznie niższa.

Kupujący stale informują sadowników o nadwyżkach jabłek na rynku. Równocześnie dowiadujemy się o pojawiających się problemach w zakupie towaru premium. Niestety żaden z podmiotów jak na razie nie jest w stanie zaoferować odpowiednio wyższej ceny za lepszą jakość. Wynika to również z faktu, że nie brakuje chętnych do sprzedaży po podanych wyżej cenach. W tym miejscu należy zaznaczyć, że ceny sprzedaży podmiotów handlowych pozwalają na wzrosty cen dla sadowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here