Ceny jabłek w grupach producenckich – 25 maja 2022

idared

W cennikach grup producenckich nie zaobserwujemy znaczących zmian. Są zarówno wzrosty, jak i spadki. Niestety dynamika handlu w ostatnich dniach spadła.

Najdroższą odmianą w cennikach kupujących są paskowane sporty Gali. Odmianę można sprzedać na sortowanie po 2,00 zł za kilogram. Niewielu sadowników decyduje się jednak na tak długie przechowanie odmiany. Pozostałe sporty Gali są kupowane po 1,30 – 1,40 zł za kilogram.

Najpowszechniej uprawiane odmiany niezmiennie są wyceniane na poziomie 1,20 – 1,30 zł za kilogram. W takich stawkach sadownicy sprzedadzą Szampiona, Ligola, Red Jonaprinca, Elizę, Mutsu, Jonagoreda, Glostera, Idareda, Red Chiefa czy Goldena Deliciousa. W przypadku tej ostatniej odmiany możemy spotkać się z ofertami wyższymi o 10 – 20 groszy. Mowa oczywiście o cenach na sortowanie.

Po wyraźnym ożywieniu w handlu i wzrostach cen, handel po raz kolejny wyhamował. Niektóre grupy i sortownie nawet nieznacznie obniżyły ceny zakupu wybranych odmian, na przykład Ligola. Jako główną przyczynę wskazuje się znacznie mniejsze zamówienia ze strony sieci handlowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here