Ceny nawozów Grupy Azoty nie będą oficjalnie publikowane. Trzeba dzwonić i pytać

nawozy wieloskładnikowe

Cennik nawozów Grupy Azoty nie będzie już powszechnie dostępny, przez co zainteresowani nie będą mogli już w prosty sposób zweryfikować stawek w swojej okolicy.

Ceny nawozów Grupy Azoty owiane tajemnicą

Jakiś czas temu redakcja portalu warzywa.pl zwróciła się do Grupy Azoty z prośbą o komentarz w kwestii aktualnej dostępności nawozów azotowych i wieloskładnikowych. W sklepie internetowym „Agrochem Puławy” większość pozycji była aktualnie niedostępna. Zainteresowani widzieli jedynie komunikat „Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny”.

Zwróciliśmy również uwagę na aktualne ceny nawozów. Spytaliśmy, dlaczego przy dostępnych produktach nie ma cen hurtowych oraz czy wróci cennik publikowany jeszcze w ubiegłym roku przez spółkę Agrochem Puławy.

Cenników nie ma i nie będzie

Jak informuje rzecznik prasowy, sprzedaż prowadzona jest nieprzerwanie, a informacji o cenach i podaży produktów udzielają dystrybutorzy, firmy partnerskie i dział telesprzedaży. Niestety, firma na stałe zrezygnowała z publikowania zbiorczych cenników nawozów. Stawek hurtowych nie znajdziemy również w sklepie internetowym.

To niezbyt dobra informacja. Rolnicy mogli bowiem dzięki kilku kliknięciom zweryfikować stawki u swoich lokalnych dystrybutorów. Bardziej zainteresowani tematem śledzili ceny dystrybucyjne w zależności od sytuacji w rolnictwie, cen gazu i sytuacji międzynarodowej. Teraz raczej nikt nie będzie dzwonił do dystrybutorów i dopytywał o stawki kilkunastu czy kilkudziesięciu produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here