Ceny suchego przemysłu przekroczyły 60 groszy

cny jabłek przemysłowych

O ile w przypadku jabłek deserowych wydaje się, że ceny w tym sezonie już odbiły się od najniższego punktu, to jednak znaczących zmian nie widać. Jeśli chodzi o jabłka przemysłowe, to kontynuowany jest powolny trend wzrostowy. Można spotkać się z ofertami powyżej 0,60 zł za kilogram w przypadku suchego przemysłu.

Zbiory jabłek w Polsce skończą się lada dzień. Przed symboliczną datą 1 listopada, niemal wszyscy zakończą zbory. Ci sadownicy, którzy zakończyli zbiory jabłek do przechowania, obecnie „sprzątają” sady. W związku z tym możemy zauważyć w ostatnich dniach nieco większą podaż surowca do przetwórstwa. W przyszłym tygodniu dostawy najprawdopodobniej znacznie zmaleją.

Jednak podaż nie jest na tyle duża, aby doprowadzić do spadków cen jabłek przemysłowych. Jest  odwrotnie. Można bowiem nadal zaobserwować powolny trend wzrostowy. Najwyższa cena jabłek przemysłowych, jaką znaleźliśmy to 0,58 zł za kilogram. Dotyczy ona tak zwanego mokrego przemysłu przy ilościach cało samochodowych.

Nieco droższy jest tradycyjnie suchy przemysł. Takie jabłka kupowane głównie z przeznaczaniem na soki są również tradycyjnie o 2 – 4 grosze na kilogramie droższe. W związku z tym sadownicy otrzymują nawet 0,60 – 0,62 zł za kilogram.

Od dłuższego czasu cena suchego przemysłu z Goldena Deliciousa była na poziomie 0,60 zł za kilogram. W następstwie opisywanych wyżej wzrostów, kupujący za Goldena oferują obecnie przeważnie o 5 groszy więcej za kilogram. Niemniej ceny jabłek przemysłowych nie osiągnęły jeszcze takiego poziomu, aby wpłynąć pozytywnie na ceny jabłek deserowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności