Co słychać na Broniszach ? – 13.12.19 r.

WR-SRH Bronisze
fot. K.Pajewski

Dzisiejszy piątek na Broniszach nie należy do przyjemnych dla sprzedających ze względu na pogodę – jest zimno, wietrznie i pada.

Przekropna pogoda jest zazwyczaj zwiastunem najgorszego handlu na wielu rynkach hurtowych, zwłaszcza, gdy sprzedaje się pod gołym niebem.

Dzisiaj nie ma konkurencji wśród sprzedających – jest nas mało, ale niestety również brakuje kupujących. Jednak jeżeli znajdzie się już kupiec to w tym tygodniu poszukiwane są jabłka odmian ‘Lobo’ i ‘Cortland’. Mimo tego ich ceny nie są zbyt wysokie – za najlepszy towar można dostać 40 zł/skrzynka. Cena ‘Booskopa’ wzrosła, lecz nie jest powalająca – około 50 zł/skrzynka.

Ceny innych standardowych odmian są bez zmian. Za najładniejsze jabłka ‘Red Jonaprince’ i ‘Szampion’  możemy uzyskać maksymalnie 25 zł/skrzynka. Czerwone standardy w drobnym sorcie sprzedamy za 15 -17 zł/skrzynka. Bez zmian także gruszki – najgrubsze owoce można sprzedać po 60 zł/skrzynka, a najdrobniejsze za 25 zł/skrzynka.

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię