Co słychać w hurcie? – Bronisze 02.09.2021

TopHit

Rynek hurtowy w podwarszawskich Broniszach jest wypełniony sprzedającymi. Nie oznacza to jednak, że w handlu panuje zastój. 

Z powodu pękania owoców największym zainteresowaniem cieszy się bez wątpienia Węgierka. Owoce wysokiej jakości można sprzedać od 4,50 do 5,00 zł za kilogram. Węgierki niższej jakości jednak równie szybko znajdują nabywców. Warto dodać, że dziś kupujący poszukują właśnie tej odmiany. Nieco gorzej radzą sobie pozostałe odmiany. Niemniej ceny wahają się najczęściej od 2,50 do 3,50 zł za kilogram.

Sadownicy sprzedający aktualnie swoje owoce na rynku informują nas, że w przypadku Pirosa możemy mówić o delikatnej poprawie. Szczyt podaży odmiany mamy już za sobą. Zdaniem sadowników wyraźnie brakuje owoców najwyższej jakości. Mimo to za najwyższy jakościowo sort można otrzymać maksymalnie zaledwie 25 zł za skrzynkę (1,66 zł/kg). Warto dodać, że znaczne ilości Pirosa znajdują się jeszcze w chłodniach i będzie on stopniowo upłynniany na rynku.

Podobnie jest w przypadku gruszek. W sprzedaży dominują owoce przeciętnej jakości. Za Klapsę (Faworytkę) wysokiej jakości można otrzymać 80 zł za 20 kilogramową skrzynkę (4,00 zł/kg). Na rynku znajdziemy ponadto dosyć dużą paletę odmian jabłek. Płynnie sprzedaje się Delikates (25zł – 1,66 zł/kg) oraz pierwsze partie Lobo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here