Co słychać w hurcie? – Elizówka, 07.09.2021

bronisze rynek hurtowy

LHR Elizówka jest rynkiem znacznie mniejszym od rynku w Broniszach. Warto sprawdzić jak wygląda handel i jak kształtują się ceny na tym regionalnym rynku.

Jeśli chodzi o podaż owoców to na Lubelskim Rynku Hurtowym zdecydowanie dominują jabłka. Paleta oferowanych odmian jest mniejsza niż na Broniszach, a ceny nieco wyższe. W ofercie nie znajdziemy Szampiona czy Ligola lub są to wyjątki. Ceny za jabłka wysokiej jakości wahają się od 25 do 30 zł za 15 kilogramową skrzynkę (1,66 – 2,00 zł/kg). Kilku sadowników oferowało dziś legendarną Malinową Oberlandzką po 40 zł (2,66 zł/kg).

W ostatnich dniach nieco zwiększyła się podaż śliwek. W sprzedaży jest Amers, Węgierka, President i inne. Amers jest sprzedawany najczęściej po około 2,50 zł za kilogram. Droższa jest Węgierka. W jej przypadku ceny oscylują wokół 3,50 zł za kilogram.

Oferowane są także gruszki. Dominuje Klapsa i letnie odmiany jak na przykład Isolda. W przypadku tych odmian 20 kilogramowa skrzynka kosztuje od 60 do 70 zł (3,00 – 3,50 zł/kg). W sprzedaży nie ma jeszcze Konferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here