Coraz więcej ofert kupna Pirosa – zróżnicowane ceny

Piros ceny

Część sadowników sprzedaje Pirosa na rynkach hurtowych już od tygodnia, a inni dopiero przerywają pierwsze wybarwione owoce. Obecnie pojawia się coraz więcej ofert kupna od lokalnych pośredników. 

Ceny jabłek oferowane przez pośredników charakteryzują się obecnie znaczną rozbieżnością. Jedni kupujący oferują zaledwie 3,00 zł za kilogram. Jabłka trzeba w tej cenie wysortować w plastikową skrzynkę wielokrotnego użytku. Ponadto rozsortować w wytłoczki w poszczególne zakresy rozmiarów. Są również tacy, którzy oferują 4,00 zł za kilogram jabłek wyrównanej jakości przy ilościach całosamochodowych.

Najwięcej jest ofert na jabłka od 65 mm w górę, układanych luzem w 13 kilogramowy karton. W tym wypadku proponowane są stawki od 3,30 do 3,80 zł za kilogram netto. 

Niektórzy kupują również Pirosa na sortowanie. Tu ceny są jeszcze nieco niższe. Pośrednicy oferują w takim przypadku od 3,00 do maksymalnie 3,30 zł za kilogram. Spotkamy się również z ofertami za każdy kilogram w skrzyni. Cena to 3,00 zł za kilogram od 70 mm, do tego 100 zł kaucji za skrzyniopaletę. Wynika z tego, że warto dobrze przyjrzeć się ofertom, żeby wybrać tą najbardziej opłacalną finansowo. 

Piros jest smaczną, soczystą odmianą o znacznie twardszym miąższu od odmian letnich. Dzięki temu jest w stanie znieść nieco dłuższy łańcuch dystrybucji, aby finalnie znaleźć się na półkach supermarketów. Tego z kolei nie wytrzyma na przykład Papierówka, Early Geneva czy Julia. Dlatego skup i handel Pirosem budzi duże zainteresowanie, ponieważ w tym przypadku w wyznaczaniu ceny bierze udział znacznie więcej uczestników rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here