Czarna seria na Lubelszczyźnie. Dwa tragiczne wypadki w sadach

wypadek

To bardzo smutna i niepokojąca informacja, że dzień po dniu, podczas prac sadowniczych doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. Obie sprawy dotyczą Lubelszczyzny.

Śmiertelny wypadek w sadzie

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło w piątek w miejscowości Janiszów, w gminie Łaziska (powiat Opole Lubelskie). 65-letni mężczyzna zmarł po tym, jak przygniótł go ciągnik z podpiętym opryskiwaczem.

W piątek (07.06.2024) przed godziną 19.00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych w miejscowości Janiszów. Z ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 65-letni mieszkaniec powiatu opolskiego wykonywał prace sam. Niestety poniósł śmierć na miejscu, sprawę bada prokuratura.

Mężczyzna przygnieciony przez kosiarkę

Przypomnijmy, że dzień wcześniej, czyli w czwartek 6 czerwca, 64-latek został przygnieciony przez kosiarkę sadowniczą. Niestety on również poniósł śmierć na miejscu. Do wypadku doszło w miejscowości Błażek w gminie Batorz (powiat janowski).

Z ustaleń policjantów wynika, że 64 letni mężczyzna podczas wykonywania prac polowych został przygnieciony przez kosiarkę sadowniczą. Mężczyzna wszedł pod kosiarkę podpiętą pod ciągnik chcąc coś naprawić. Wtedy maszyna przygniotła go, w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci apelują do osób wykonujących wszelkiego rodzaju prace polowe o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności. Dosłownie chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii… 

wypadkiźródła i zdjęcia: KPP w Opolu Lubelskim oraz KPP w Janowie Lubelskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here