Czeka nas duża zmiana pogody już od najbliższego poniedziałku

pąk na Ligolu

W Rosji od końca marca panuje potężny wyż, który przyniósł w Azji bardzo wczesną, ale i bardzo suchą wiosnę. Tylko w okolicach Moskwy w kwietniu nie spadł jeszcze ani jeden opad deszczu i na horyzoncie opadów nie widać.

Wyż ten zablokuje niż genueński, który jutro znajdzie się nietypowo, bo na zachodzie Polski i nad Niemcami. Padać ma tu nie tylko w czwartek, ale i w piątek. Na Dolnym Śląsku przez dwa dni spadnie nawet 30 mm deszczu. Dla odmiany na wschodzie kraju i w centrum sucho i słonecznie. Ostatnie opady nad Polską pojawią się w sobotę i miejscami w niedzielę.

Po niedzieli płynąć ma do Polski powietrze ze wschodu. Pojawią się silniejsze wiatry – tak zwane suchowieje. Niebo stanie się bezchmurne, a temperatury między porankami a popołudniami będą się bardzo różnić.

Rosja jest już na tyle rozgrzana, że popłynie do nas ciepłe powietrze. W przyszłym tygodniu popołudniami odnotujemy od 13 do 20 stopni. W przyszły weekend temperatury zaczną przekraczać 20-23 stopnie Celsjusza. Noce również będą ciepłe i nie powinny przynosić przymrozków. Najczęściej o porankach zanotujemy od 3 do 7 stopni na plusie i od 0 do 5 stopni przy gruncie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here