Czerwona Konferencja trafi na sklepowe półki w Holandii

Red Conference

Chociaż o czerwonej Konferencji mówi się w Beneluksie od 2018 roku to dopiero teraz produkowane ilości są na tyle duże, żeby zaspokoić potrzeby dużej sieci marketów.

Pierwszym marketem, na którego półkach na stale zagości czerwona Konferencja będzie holenderska sieć PLUS. Jednak odmiana będzie dostępna dopiero od przyszłego sezonu. Opóźnienie wynika z tego, że kupcy chcą poczekać, aby komercyjna produkcja urosła na tyle, żeby mieć pewność, że podaż będzie na odpowiednio wysokim poziomie. Prawa do sprzedaży tej klubowej odmiany uzyskała już 2018 roku jedna z dużych holenderskich firm handlowych.

Opisywany przykład najlepiej uświadamia nam, jak długa jest droga od wyhodowania odmiany do momentu, kiedy trafi ona na sklepowe półki. Po drodze są jeszcze nierzadko lata testów w sadach doświadczalnych. Chociaż o czerwonej Konferencji, jako alternatywie do pierwotnej odmiany mówi się od kilku lat to dopiero teraz produkowane ilości mogą zaspokoić potrzeby jednej tylko sieci handlowej.

Stale rosnąca produkcja gruszek w Beneluksie zmusza tamtejszych hodowców i sadowników do szukania alternatyw. Jedną z nich są stale rozwijane odmiany klubowe (QTee®, Fred®, Migo®, Gräfin Gepa®). Druga to czerwone mutanty popularnych odmian, jak Konferencja czy Komisówka. Hodowane i testowane są także nowe, czerwone odmiany gruszek, takie jak Red Angel®.

źródło: hgfactueel.nl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here