Czy Paulared powinien być już na rynku? To zdecydowanie zbyt wcześnie…

Paulared

Obok przedwcześnie zerwanego Pirosa na rynkach hurtowych możemy już spotkać również Paulareda. Zapewne lada dzień w sprzedaży pojawi się Delikates…

Pierwsze partie Paulareda na rynku

Obok Pirosa do sprzedaży trafia już także Paulared, który w minionych latach dojrzewał pod koniec sierpnia. Obecnie na rynku w Broniszach sadownicy mogą liczyć na 4,00 – 5,00 zł/kg (60 – 75 zł za skrzynkę). Biorąc pod uwagę mniejszą ochronę i brak przechowania są to bardzo atrakcyjne ceny.

Niżej załączamy zdjęcia Paulareda wykonane 10 lipca w gminie Mogielnica. Jak widać po samym kolorze skórki, do dojrzałości konsumpcyjnej jeszcze daleko…

Przyspieszać czy nie przyspieszać?

Jeśli chodzi o wczesną sprzedaż jabłek to zwolennicy obu przeciwnych sobie opinii mają solidne argumenty. Pierwsi tłumaczą swoje działanie popytem i wysokimi cenami. Jeśli są kupcy to chcą oferować im towar, którego poszukują. Zatem to rynek weryfikuje przyspieszanie dojrzewania.

Drudzy twierdzą, że to psucie rynku i działanie szkodliwe dla konsumpcji jabłek. Kupcy detaliczni nie będą bowiem zadowoleni ze smaku Paulareda zebranego miesiąc wcześniej. W rezultacie ma to ich zniechęcać do kupowania jabłek w przyszłości.

Paulared
Paulared – 10.07.2024

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here