Dlaczego Klapsa osiąga takie dobre ceny?

Klapsa ceny

Klapsa jest przez wielu sadowników i konsumentów uważana za najsmaczniejszą odmianę gruszek. Wielu kojarzy się ze smakami dzieciństwa. W tym jednak sezonie owocowanie tej odmiany było znacznie zmniejszone. Zawiniły przymrozki, które w niektórych sadach znacznie ograniczyło plonowanie. 

Aktualnie sadownicy sprzedają ostatnie partie Klapsy z chłodni na rynkach hurtowych. Popyt jest bardzo duży, czego efektem są wysokie ceny. Dziś w sprzedaży hurtowej sadownicy otrzymywali nawet 90 – 95 zł za 20 kilogramową skrzynkę. Natomiast owoce średniej jakości i wielkości są sprzedawane były w cenie 75 – 85 zł za skrzynkę. 

Klapsa utrzymuje wysokie ceny również z tego względu, że nie ma dla niej znaczącej alternatywy, jeśli chodzi o import. Warto zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatniego sezonu sprzedażowego mimo niedoborów gruszek na rynku, Konferencja utrzymywała dobre, ale nie zaskakująco wysokie ceny. 

Winny w tym przypadku był import gruszek z Holandii, które stale sprzedawane są nie tylko przez pośredników w hurcie, ale także firmy handlowe i grupy producenckie. Oczywiście, dzieje się tak, ponieważ nadal krajowa podaż nie zaspokaja potrzeb. Jednak mimo wszystko prowadzi to do stabilizacji cen. 

Klapsa jest znana i ceniona przez polskich konsumentów. Przez to, że nie ma dla niej alternatywy z importu ceny osiągają wysoki poziom. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności