Do Polski zbliża się niewielkie ochłodzenie. Znów odnotujemy ujemne temperatury

przymrozki

Najbliższa doba przyniesie zwiększony napływ powietrza ze wschodu. Jest ono mroźne i suche. Dla nas oznacza to spadek temperatury przy jednoczesnym braku opadów śniegu.

Przez najbliższą noc, jak i cały czwartek, towarzyszyć ma nam całkowite zachmurzenie. Miejscami może pojawić się opad marznącej mżawki. Czwartkowy poranek przymrozki na poziomie -3/-1 stopnia przyniesie na zachodzie i południu Polski oraz na Podlasiu. Na północy i w centrum najcieplej – około 0 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia, z wyjątkiem wschodu kraju, gdzie temperatura wzrośnie maksymalnie do -1/0 stopni Celsjusza, zobaczymy wartości dodatnie na poziomie 1-3 stopni Celsjusza powyżej zera.

Najzimniejsza dawka powietrze znad Rosji dotrze do nas w piątek. O poranku na Warmii, Mazurach i Podlasiu temperatura spadnie do -7/-5 stopni Celsjusza. Nad resztą kraju pojawi się niewielki przymrozek na poziomie -4/-2 stopni. W ciągu dnia mróz na poziomie -4/-2 stopni utrzyma się od Kaszub po Warmię i Podlasie. Ujemne temperatury przez cały dzień utrzymają się również na wschodzie, południu, północy i w centrum kraju – około -2/-1 stopnia. Najcieplej na zachodzie, gdzie temperatura wzrośnie do 0 stopni.

W kolejnych dniach na południu Polski wystąpi wiatr halny. Wiatr osuszy powietrze, dzięki czemu południe kraju zobaczy wiele słonecznych chwil. Wiatr także ogrzeje powietrze do nawet 10 stopni Celsjusza powyżej zera. Dla odmiany na północy kraju temperatury pozostaną ujemne i jest szansa na symboliczne opady śniegu w ilości do 1-2 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here