Döhler podał minimalne ceny skupu owoców w 2020 roku

ceny minimalne

Wczoraj od późnych godzin popołudniowych dostawcy firmy Döhler oraz zakładu POLKON w Jasienicy otrzymywali wiadomości od działu zakupów firmy.

W wiadomości, podobnie, jak w ubiegłym roku, firma informuje o cenach minimalnych, poniżej których nie będzie skupować owoców sezonie 2020.

Ponadto o cenach w codziennych transakcjach mają decydować warunki rynkowe oraz inne czynniki mające wpływ na kształtowanie ceny.

Minimalne stawki kształtują się następująco:

Truskawka                  – 1,50 zł/kg

Porzeczka czarna        – 0,90 zł/kg

Porzeczka kolorowa      – 0,50 zł/kg

Aronia                         – 0,60 zł/kg

Wiśnia                        – 0,70 zł/kg

Śliwka                         – 0,50 zł/kg

Malina                        – 2,80 zł/kg

Rabarbar                    – 0,50 zł/kg

Agrest                         – 0,40 zł/kg

20 KOMENTARZE

  • Dokładnie. Minister PiS obiecał ze polskie firmy przetwórcze będą skupować po konkurencyjnych cenach no ale jak widać obietnic bez pokrycia ciąg dalszy!

 1. He he he he milionerzy a co rolnika nie stać na kanapkę że smalcem bo na nic więcej nie zostanie …tak te ceny powinny być w euro …co to epoka kamienia łupanego rolnicy pracują hobbistycznie po co im pieniądze …..bo na pewno nie zarabiają

 2. Złodzieje po tyle by chcieli kupić to są tylko ich marzenia. Oni podają minimalna 1,5zl za truskawkę, a ja podaje maksymalną – 10zł, którą będą płacić przetwórnie. Jeleni już nie ma, żeby za darmo oddawać.

 3. ZA TAKIE PINIADZE JAK MOWIL PEWIEN AGENT TO TA FIRMA MOZE KUPIS ROLKE PAPIERU TOALETOWEGO DO ICH GRUBYCH CUCHNACYCH DUP.

 4. Przy tych cenach to tylko zarobek dla pracownika a gdzie dla gospodarza? Środki ochrony roślin nawozy studnie nawadnianie maszyny ciągniki. Jaja sobie robicie z gospodarzy. Teraz truskawki są drogie bo nie Polskie i pośrednik musi zarobić a jak będą Polskie to za darmo

 5. 15-20 lat temu cena skupu wiśni wahała się między 1 a 2 zł…To oni dziś, po 15-20 latach proponują 70 groszy ? Satyrycy…

 6. Jestem zszokowany cena wisni. Aż tyle ?70 groszy.? Choć z dugiej strony to w krajach kolonialnych zawsze byly tanie surowce .

 7. Mhy….w internecie każdy mocny w gębie…a potem będzie jak zwykle…zawieziecie za tyle ile dadzą bo wcale mogą nie wziac

 8. Ja p…..lę, jak widzę cenę w Warszawie na bazarze za truskawki krajowe po 25pln za kg to mnie coś strzela. Potem widzę ceny w skupie i mnie strzela jeszcze bardziej… ilu tych pośredników tam jest, że takie różnice są pomiędzy producentem a konsumentem?

 9. Przetwórnie stworzyły kartel, nawet taki który nie wymaga wielu spotkań. Mają Polskę z produkcją, rynki zbytu i wieloletnie układy handlowe. Wiedzą, że ich główny interes to narzekać i tanio kupować. Więc bez spotkań i ustaleń wiadomo co robić. Właśnie jeden z członków nieformalnego kartelu ogłosił innym ile będzie płacił żeby nikt przed szereg nie wyszedł. Co roku to samo mamy, w skrócie to brzmi tak: magazyny mamy pełne, nie możemy nic skupić bo co z tym zrobimy, tracimy, ale za darmo przyjmiemy każdą ilość.

 10. Jeśli mają w garści wszystkie rynki i przetworne to będą dyktować ceny jeśli nie to rolnik wybierze sobie inna firmę w której zarobi. I taka jest różnica a rolnicy nigdy się nie dogadają między sobą żeby po taniości nie sprzedać a takie firmy tylko na to czekają i buntują. Nie ma się co dziwić ze biznes się wnie kręci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here