Dostępność tyczek bambusowych będzie zwiększać się sukcesywnie

tyczki bambusowe

Zawirowania w globalnym transporcie morskim i koszty frachtu wpłynęły na wzrost cen i dostępność tyczek bambusowych. Obecnie dostawy są bardziej regularne, a podaż będzie się zwiększać.

Ceny tyczek nadal znacząco różnią się od ubiegłorocznych. Obecnie ceny tyczek o średnicy 26 – 28 milimetrów wynoszą około 3,30 zł/szt. brutto. Natomiast tyczki 28 – 30 milimetrów, 4,00 zł/szt. brutto. Zdarzają się też stawki nieco wyższe.

– Tygodniowo przyjeżdża do nas około 10 kontenerów z tyczkami bambusowymi, ich dostępność będzie się sukcesywnie zwiększała – mówi Pani Katarzyna Kamińska z firmy Agrosimex i zapewnia, że tyczek wystarczy dla wszystkich chętnych. Nawet, jeśli chwilowo produkt nie będzie dostępny, można się zapisać, aby w przypadku najbliższej dostawy zaopatrzyć się w tyczki w pierwszej kolejności.

Nasza rozmówczyni zwraca uwagę, że nie wszystkie kontenery trafiają do sprzedaży w zagłębiach sadowniczych i do sklepów ogrodniczych. Część jest wysyłana do indywidualnych odbiorców na terenie kraju. Firma oferuje również taką możliwość. Warunkiem są ilości kontenerowe.

Handel tyczkami w tym toku nieco różni się od ubiegłorocznego. Z powodu wyższych cen sadownicy decydują się w pierwszej kolejności na tyczki o średnicy 26 – 28 milimetrów. Dlatego można zaobserwować na rynku niedobory tego produktu.

Wzrost kosztów transportu dotknął w mniejszym stopniu cieńsze tyczki. To dlatego, że w kontenerze z tyczkami o średnicy 26 – 28 milimetrów mieści się około 33 000 sztuk. Wobec tego koszt rozbija się na większą liczbę sztuk. W kontenerze tyczek o średnicy jest natomiast około 24 000 sztuk.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here