Early Red One Erovan – korekta po cięciu mechanicznym – Marcin Piesiewicz, Usarzów [Video]

Marcin Piesiewicz

W Usarzowie, w zagłębiu sandomierskim, Marcin Piesiewicz prezentował także, jak wykonać korektę ręczną po mechanicznym cięciu jednego ze sportów odmiany Red Delicious.

2 lutego 2023 roku w sadzie Michała Bijaka w Usarzowie odbył się pokaz cięcia zorganizowany w ramach 31 Spotkania Sadowniczego Sandomierz. Na wydarzeniu gościło kilkudziesięciu sadowników zainteresowanych tematem. Odmianie, której poświęcono najwięcej uwagi, jeśli chodzi o cięcie i późniejszą dyskusję, był Red Delicious, a dokładnie sport Early Red One® – Erovan.
Wybrane sporty odmiany charakteryzują się odmiennymi cechami wzrostu. W tym przypadku konieczne było usuwanie gałęzi ze zbyt słabym wigorem. Z kolei sport Jeromine® tniemy podobnie jak Red Jonaprinca. Więcej w materiale wideo.

1 KOMENTARZ

  1. A ja nadal zastanawiam się po co to „cięcie” mechaniczne, skoro po takim cięciu i tak trzeba zrobić cięcie normalne. Jeszcze jakby po cięciu mechanicznym cięcie normalne szło jakoś znacznie szybciej to ok. Jedyna różnica jest taka, że portfel jest chudszy po cięciu mechanicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here