„Fioletowo” na Broniszach, czyli bardzo duża podaż śliwek

śliwki Bronisze

Niemalże co roku dochodzi do takiego momentu, że na rynkach hurtowych jest „fioletowo”. Takie określenie odpowiada sytuacji, jaką obserwujemy od kilku dni na rynku hurtowym w Broniszach.

Paleta oferowanych odmian śliwek jest dosyć szeroka. Jeśli chodzi o sprzedaż to w przypadku śliwek zdecydowanie nie można jej zaliczyć do płynnych. Nadal najwięcej jest Cacanskiej Lepoticy. Ceny wywoławcze są na poziomie 1,20 zł/kg, te transakcyjne zazwyczaj spadają do 1,00 zł/kg.

Coraz większą podaż notujemy w przypadku Węgierki Dąbrowickiej. W tym przypadku ceny wahają się od 2,00 do 2,50 zł/kg. Sadownicy oferują także Węgierkę Wczesną nawet po 3,00 zł/kg.

Obok odmian w typie węgierki w ofercie jest także bardzo smaczna i ceniona przez konsumentów odmiana Jubileum. W jej przypadku dominują stawki na poziomie 2,00 zł/kg. Nieco droższa jest Renkloda Ulena – 2,50 zł/kg – jednak w jej przypadku kupujący szukają owoców zerwanych tuż przed dojrzałością konsumpcyjną.

Pozostając w temacie owoców pestkowych to płynna jest sprzedaż brzoskwiń i moreli. Szczególnie wysoki popyt jest notowany w ostatnich dniach w przypadku moreli. 18-kilogramowy plastik jest sprzedawane w zależności od odmiany i jakości po 120 – 140 zł, co daje 6,66 – 7,77 zł/kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here