Francja będzie chronić prawem zapachy i odgłosy wsi

zabiegi nocą

Pianie koguta, zapach gnojowicy, dźwięk dzwonów… Dziedzictwo francuskiej wsi jest teraz chronione prawem. W ostatnich latach dźwięki i zapachy wsi były przedmiotem wielu sąsiedzkich sporów. Francja postanowiła jednak chronić specyfikę wsi prawem. Ustawa została właśnie przyjęta w Senacie.

We Francji spory między mieszkańcami wsi i miasta przybierały w ostatnich latach na sile. Dochodziło nawet do absurdalnych, ale bardzo głośnych medialnie oskarżeń o koguta, który piał wcześnie rano, a także zbyt głośny rechot żab w stawie.

„To nasz wizerunek, nasze życie, nasza przeszłość i nasza kultura” – mówi jeden z francuskich rolnikówDodaje, że kiedy jedzie do miasta, akceptuje wszystko i nie zadaje pytań. 

Francuski rząd uznał, że koniecznym rozwiązaniem jest uznanie hałasów i dźwięków wsi jako sensoryczne dziedzictwo kulturowe. Autorzy proponowanej ustawy spodziewają się, że będzie ona działać odstraszająco przy bezpodstawnych skargach, takich jak zbyt głośne odgłosy zwierząt czy nieprzyjemny zapach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here