Gdzie opłacalniej sprzedać śliwki?

Cacanska Lepotica ceny

Jesteśmy w szczycie zbiorów Lepoticy, a ceny na rynkach hurtowych nierzadko są niższe od cen skupu w grupach producenckich.

Tak naprawdę opisywana sytuacja powtarza się co roku w wielu gatunkach. Stawki oferowane przez kupujących w zagłębiach sadowniczych są wyższe niż te, jakie można uzyskać na rynku hurtowym. W tym sezonie było tak między innymi na początku sezonu czereśniowego.

Chociaż niektóre podmioty nieco obniżyły ceny skupu śliwek to nadal sprzedaż na miejscu jest lepszym rozwiązaniem niż wyjazd na rynek hurtowy. Przy minimalnych kosztach transportu otrzymamy w zagłębiu grójeckim 2,20 – 2,50 zł za kilogram. Wczoraj i dziś na rynku w Broniszach śliwki odmiany Lepotica najwyższej jakości można było sprzedać najczęściej po 2,00 zł za kilogram.

Jak informują nas sadownicy, ceny skupu śliwek w grupach nieco bardziej oddalonych od zagłębia grójeckiego są niższe. Gdy chodzi o pełne auto dostawcze szybka analiza kosztów każe sprzedać owoce tam, gdzie oferowana jest wyższa cena. W związku z tym decydują się na przyjazd w okolice Grójca.

Jeśli natomiast chodzi o rynki hurtowe to niezmiennie dotyczą nas te same koszty. Paliwo, opłata wjazdowa i wyżywienie. Nie mamy żadnej pewności co do ceny sprzedaży oraz czasu, jaki spędzimy na sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here