Grójec: Aktualne ceny drzewek jabłoni 7 kwietnia 2021

drzewka grójec

Oferta drzewek w przypadku jabłoni znacząco się nie zmieniała przez ostatnie tygodnie. Nadal jest stosunkowo duża. Nieco spadły natomiast ceny. Mimo to producenci drzewek pozytywnie oceniają sezon.

Jednoroczne drzewka jabłoni kupimy najczęściej od 5,00 do 7,00 zł za sztukę. Ostatnie „pęczki” w ofercie sprzedających czy drzewka najniższej jakości można kupić po 4,00 zł za sztukę. Ceny drzewek typu knip-boom są bardziej zróżnicowane. Kosztują bowiem od 7,00 do 14,00 zł za sztukę. Należy dodać, że adekwatnie do ceny, zróżnicowana jest ich jakość.

W środowe południe rynek w Grójcu był niemal zapełniony sprzedającymi drzewka. Około 90% oferowanego materiału szkółkarskiego to jabłonie. W porównaniu z naszą ostatnią wizytą ceny nieco spadły. Nie jest to jednak skutek ani spadku zainteresowania sadowników ani wzrostu podaży.

Część szkółkarzy sprzedaje już ostatnie partie drzewek. Pytając o poszczególne odmiany często od sprzedającego usłyszymy komentarz, że zostało tylko 100, 200 czy 400 sztuk. W związku z tym szkółkarze chcą szybciej sprzedać końcówkę swojej produkcji. Drzewka będzie można kupić do końca kwietnia.

Ponadto zarówno jesień,drz jak i wiosna jest oceniania zdecydowanie pozytywnie z punktu widzenia producentów. Popyt jest na dobrym poziomie, a ceny ponad dwukrotnie wyższe niż w ubiegłym roku o tej samej porze.

Wielu szkółkarzy wspomina wiosnę ubiegłego roku jako bardzo zły okres. Pierwszy lockdown wpłynął wręcz tragicznie na rynek drzewek. Ceny spadły nawet do 2,00 – 3,00 zł za sztukę. Ponadto część produkcji została w maju zniszczona.

Przeczytaj też: Wiatraki przeciwprzymrozkowe Orchard-Rite w gospodarstwie p. Wilczewskich, 07.04.2021 [Video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here