Grójec: Aktualne ceny drzewek jabłoni

drzewka na targu

Podaż materiału szkółkarskiego w przypadku jabłoni jest obecnie dosyć duża. Ceny jak na razie nie różnią się znacząco od tych z jesieni. Niemniej są odmiany (na wybranych podkładkach), które obecnie jest ciężko kupić.

Tradycyjnie w środy funkcjonuje rynek w Grójcu. Wielu sadowników zaopatruje się tam w materiał szkółkarski. Jednak dzisiejszy dzień był pierwszym w tym roku, kiedy podaż drzewek owocowych była duża. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny i dostępność drzewek.

Przeczytaj też: ROZDRABNIACZ KUHN TRP ZBIERAJĄCY ZRĘBKI! – pokaz w sadzie, 23.03.2021 [Video]

Jednoroczne drzewka jabłoni kupimy od 6,00 do 9,00 złotych za sztukę. Należy dodać, że przy takich różnicach cen również jakość jest bardzo zróżnicowana. Kupimy drzewka niskiej jakości ze słabo rozwiniętym systemem korzeniowym, jak również drzewka wysokiej jakości. Paleta odmian jest (z małymi wyjątkami) bardzo szeroka.

Tradycyjnie droższe są drzewka dwuletnie. Najczęściej można się spotkać z cenami od 12,00 do 14,00 zł za sztukę. W tym wypadku przeważa dobra jakość.

Szkółkarze pytani o to jakich zapytań jest najwięcej, zgodnie odpowiadają: Red Jonaprince i Gala Royal. Te odmiany dobrze sprzedają sią od jesieni. Zatem obecnie kupno większych ilości powyższych odmian na podkładce M9 może być obecnie trudne. Tak samo jest w przypadku Empire czy Boskoopa na M9. Popyt na drzewka Lobo z kolei się zmniejszył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here