Grójeccy sadownicy mobilizują się wzajemnie – kto swoim sprzętem wspomoże akcję?

sadownicy będą odkażać grójec swoimi opryskwaczami

Sadownicy z Grójca mobilizują siły. Wczoraj w przestrzeni Facebooka pojawiła się informacja zamieszczona przez jednego z sadowników, który przekazał, że w piątek (3 kwietnia) na ulicach Grójca sadownicy przeprowadzą akcje odkażania.

Wiadomość potwierdził Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, Dariusz Gwiazda. Poinformował wczoraj na swoim oficjalnym profilu, że po pierwszym odkażaniu miejsc publicznych wykonanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Grójcu, nadeszła pora na kolejny zabieg, którego inicjatorem jest sadownik z grójeckiego – Wojciech Kot. Tym razem to sadownicy wyjadą na ulice dezynfekować ulice miasta.

Akcja zostanie przeprowadzona nocą, po to, aby nie było ruchu, ani mieszkańców na ulicach. Władze miasta dostarczą środki do dezynfekcji, a po napełnieniu beczek opryskiwaczy sadownicy wyruszą, by odkażać miasto.

Informowaliśmy już, że podobne akcje przeprowadzali zarówno włoscy, jak i hiszpańscy rolnicy. Niestety, w rejonie Grójca i Nowego Miasta pojawia się coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem. Nowe Miasto zyskało w mediach przydomek polskiego Wuhan. Także z tego względu postawa lokalnych sadowników jest godna podziwu.

Wiadomość o planowanym działaniu spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem lokalnej społeczności. Czekamy na dalszy rozwój wypadków.

 

fot. Rubén Rodríguez Camacho

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here