Intensywne gradobicie w okolicach Opola Lubelskiego [Zdjecia]

gradobicie

W okolicach Opola Lubelskiego wystąpiło wczoraj dotkliwe w skutkach gradobicie. Liczne uszkodzenia jabłek były widoczne już po przejściu burzy z gradem.

Wczoraj przez Polskie przeszły gwałtowne burze. W skali kraju notujemy liczne podtopienia i straty w wyniku nawałnic. Dotkliwe straty w plonie już wczoraj obserwowali sadownicy z miejscowości: Góry Kluczkowickie, Świdry i Ćwiętalka w powiecie opolskim. Grad spadł również w najbliższej okolicy wspomnianych wsi.

Grad zaczął padać około godziny 16:30. Razem z silnym wiatrem trwał 5 – 8 minut. Jednak był niezwykle intensywny. Pomimo tego, że gradziny nie były dużej średnicy to intensywność opadu i ich ilość doprowadziły do widocznych na zdjęciach uszkodzeń.

W sadzie pana Daniela, który prowadzi gospodarstwo we wspomnianej okolicy, odsetek uszkodzonych jabłek waha się od 50 do 60%. Sadownik z miejscowości Ćwiętalka jest zdania, że 100% jabłek ma jakieś uszkodzenia po wczorajszej nawałnicy. Intensywność zjawiska sprawiła, że na owocach widzimy tak wiele śladów po uderzeniach gradzin.

gradobiciegradobiciegradobiciegradobiciegradobiciegradobicie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here