Ireneusz Komorowski: Musimy lepiej chronić nasz rynek

Henryk Kowalczyk

Niekontrolowany import owoców do naszego kraju wpływa nie tylko na obniżki cen, ale także mniejsze zainteresowanie polskimi owocami. Także w przypadku borówek. Dobrze pokazał to ubiegłoroczny sezon.

Wczoraj (21 czerwca 2022) Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk spotkał się w Błędowie z sadownikami. Po krótkim wystąpieniu odbyła się ponad dwugodzinna dyskusja z producentami jabłek i owoców miękkich.

Prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej zwrócił uwagę na konieczność lepszej ochrony krajowego rynku owoców miękkich. Fałszowanie kraju pochodzenia żywności jest częste również w przypadku borówki amerykańskiej. Zdaniem Ireneusza Komorowskiego musimy lepiej chronić krajowych plantatorów przed napływem importowanych owoców, zwłaszcza tuż przed rozpoczęciem sezonu. Przykładem jest ubiegłoroczny sezon, kiedy cena spadła z ponad 20 do 5 złotych za kilogram.

Pan Komorowski stwierdził, że potrzebujemy jednolitego systemu kontroli świeżych produktów, które napływają do naszego kraju. Taki system stworzyli na przykład Węgrzy. Więcej w materiale wideo:

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here