Jabłka Grójeckie: Pomagamy – jak możemy!

jabłka grójeckie

Do grona firm, które wykazały się inicjatywą w kryzysowej sytuacji dołączyło Stowarzyszenie Sady Grójeckie. Producent certyfikowanych Jabłek Grójeckich pomaga szpitalom i osobom przebywającym na kwarantannie.

– W minionym tygodniu przekazaliśmy komplet maseczek ochronnych dla Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu, teraz postanowiliśmy wesprzeć chorych tym, co mamy najlepsze – a więc jabłkową bombą witaminową! Co tydzień będziemy dostarczać Jabłka Grójeckie do szpitala Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie oraz Narodowy Instytut Onkologii im.Marii Skłodowskiej-Curie – PIB oraz Chorągiew Stołeczna ZHP – informuje Stowarzyszenie na swoim profilu.

Producenci jabłek Grójeckich przypominają, że jabłka są niezwykle wartościowym owocem. Dostarczają wielu cennych witamin i minerałów. Zawierają ponad tysiąc substancji czynnych, w tym witaminy A, C, E, D, K, prawie wszystkie witaminy z grupy B, a także m. in. wapń i magnez. Oczywiście samo jedzenie jabłek nie wyleczy chorób, ale może wzmocnić odporność naszego

– Mamy nadzieję, że nasza niewielka „rumiana” pomoc, choć trochę umili pracę lekarzy i urozmaici dietę pacjentów szpitali. Codzienne spożywanie owoców jest też szczególnie ważne dla osób starszych, które często – ze względu na stan zdrowia – nie mogą wychodzić z domu. Dlatego też chcemy wyposażyć harcerzy, którzy odważnie włączyli się w akcję robienia zakupów dla seniorów, we wspomniane Jabłka Grójeckie – wyjaśniają.

 

Źródło: Jabłka Grójeckie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here