Jabłka przemysłowe – kolejny poziom ceny osiągnięty [27.20.3023]

jabłka przemysł

Poziom 0,80 zł za kilogram jabłek przemysłowych został właśnie osiągnięty (27.10.2023). Sadownicy czekają na kolejny, czyli 1,00 zł/kg. Kiedy doczekamy się wzrostu cen na rynku jabłek deserowych?

Jeśli mamy co najmniej całe auto, czyli około 20 ton jabłek przemysłowych, to możemy sprzedać owoce po 0,80 zł/kg netto. Takich ogłoszeń w sieci już nie brakuje. Co więcej na tablicach przed punktami skupu można spotkać już stawki 0,77 zł/kg. Jabłek przemysłowych potrzebują przetwórcy, więc poszukują ich również pośrednicy.

Naturalnie wzrosły także ceny jabłek na obieranie. Aktualnie wynoszą przeważnie 1,00 – 1,10 zł/kg. Niestety, ale ceny popularnych odmian jabłek deserowych na sortowanie są w tym porównaniu żenująco niskie, co jest przede wszystkim efektem polityki zakupowej marketów. 

Poziom 0,80 zł/kg zostaje osiągnięty po raz pierwszy w tym sezonie. Sadownicy liczą i czekają na więcej, a dokładnie na symboliczną granicę 1,00 zł/kg. W związku z powyższym oferty sprzedaży większych ilości (100 – 200 ton) opatrzone są stawkami 0,90 – 1,00 zł/kg. 

Sadownicy nie mają jednak tak dużych wolumenów zgromadzonych w gospodarstwach, jak to miało miejsce w minionych sezonach. Co więcej, ostatnie dni obfitujące w opady deszczu znacząco ograniczył dostawy ostatnich partii dostarczanych bezpośrednio z sadów. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here