Jak pakować gruszki?

Lukasówka z importu

Spacer po którymkolwiek rynku hurtowym w Polsce ukazuje znaczące różnice w sposobie sprzedaży gruszek względem krajów Europy Zachodniej. Jak prezentują się gruszki na włoskim rynku hurtowym?

Jeśli chodzi o krajowe gruszki to na rynkach hurtowych kupimy je niemal wyłącznie w 20-kilogramowych skrzynkach „uniwersalkach”. Należy zaznaczyć, że dla owoców najwyższej jakości nie jest to najlepsza forma prezentacji owoców. W tym wypadku lepiej sprawdzają się mniejsze opakowania – 6 czy 8 kg. Najokazalsze owoce znacznie lepiej prezentują się w wytłoczkach czy na pojedynczej warstwie. Mniejsze znaczenie ma fakt, czy jest to opakowanie tekturowe czy drewniane. 

Niestety tak zapakowane gruszki zobaczymy na polskich rynkach hurtowych wyłącznie w przypadku oferty z importu. Krajowe gruszki również są pakowane w ten sposób w przypadku, gdy kierowane są do marketów. O krok dalej idą pośrednicy, którzy sprzedają gruszki z importu. Konferencja z krajów Beneluksu jest obowiązkowo sprzedawana w nowych, jasnych skrzynkach. W tym wypadku gruszki prezentują się już znacznie lepiej.

Obserwując to co dzieje się na rynku, przede wszystkim zainteresowanie drzewkami, można z dużą dozą pewności przypuszczać, że produkcja gruszek w Polsce będzie dosyć szybko rosła. Warto zatem już teraz rozważyć zarówno nowoczesny marketing, promocje, marki gruszek jak również nowe sposoby pakowania. Wszystko po, aby zmaksymalizować zyski ze sprzedaży gruszek najwyższej jakości.

Niżej prezentujemy zdjęcia wykonane przez redaktorów włoskiego serwisu branżowego Italiafruit na rynku hurtowym w Padwie. Przedstawiają formy pakowania i sprzedaży zarówno włoskich jak i importowanych gruszek. Wysokie ceny wynikają w tym sezonie z wyjątkowo niskiej produkcji gruszek we Włoszech.

Konferencja z Hiszpanii – 1,50 €/kg (6,93 zł/kg)

Abate Fetel z Włoch – 3,50 €/kg (16,17 zł/kg)

Zdjęcia pochodzą z portalu: italiafruit.net

Zdjęcie tytułowe: gruszka importowana z Beneluksu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here