Kiedy użyć wodorowęglanu potasu? Mieszanie, dawki, działanie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

plama parcha

Wodorowęglan potasu to wszechstronna substancja czynna, która pomoże w walce z kilkoma problemami w sadach jabłoniowych, gruszowych oraz w winnicach.

Jak zaznacza dr Krzysztof Gasparski wodorowęglan potasu to ciekawa substancja. Przez sadowników stosowana jest w różnej skali praktycznie co roku. W minionym i trwającym sezonie wykorzystywana jest przede wszystkim do „wypalania” plam parcha jabłoni.

Warto również pamiętać, że wodorowęglan potasu to nie to samo co węglan potasu. W przypadku pierwszej substancji występuje znacznie mniejsze ryzyko fitotoksyczności ze względu na niższe pH. Ponadto substancja wykazuje pozytywne uboczne działania jak ograniczenie presji mączniaka w sadach jabłoniowych oraz miodówki gruszowej w sadach gruszowych.

Bartłomiej Drzazga podkreśla, że Vitiprotect® to wodorowęglan potasu z etykietą fungicydową. Może być stosowany do ochrony przed parchem jabłoni, parchem gruszy oraz mączniakiem prawdziwym w winorośli. Więcej w materiale wideo.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here