Kim okazali się złodzieje Ursusa C-330M?

Ursus C-330

Dziś rano poinformowaliśmy, że złodzieje, którzy ukradli niedawno m.in. Ursusa C-330M wpadli na gorącym uczynku. Pojawiło się wiele pytań – kim byli, gdzie zostali ujęci. Poniżej więcej szczegółów od Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. 

Policjanci z Błędowa zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych. Poszkodowani właściciele łącznie oszacowali straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dwaj bracia trafili do aresztu na najbliższe 2 miesiące. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę po godz. 18 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie w sprawie osób przebywających na niezamieszkałej posesji pod Błędowem. Na miejsce szybko pojechał patrol, w którego skład wchodził miejscowy dzielnicowy, który ujawnił białego busa z czterema osobami w środku. Kierujący samochodem na widok radiowozu chciał odjechać, jednak uniemożliwili mu to funkcjonariusze.

Po sprawdzeniu posesji okazało się, że szyba w oknie budynku gospodarczego jest wybita, a osoby znajdujące się w mercedesie próbowały dokonać kradzieży. Mężczyźni tłumaczyli się, że chcieli łowić ryby w pobliskiej rzece. Mundurowi jednak im nie uwierzyli i zatrzymali trzech mężczyzn oraz kobietę w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy pozwalający postawić zatrzymanym kilka zarzutów. Wnikliwa analiza posiadanych materiałów wykazała, że dwaj zatrzymani bracia w wieku 31 i 20 lat trzy razy włamywali się do budynków gospodarczych na terenie gminy Błędów w lutym i marca 2023 r. Jeden z braci wspólnie z zatrzymanym 22-latkiem usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Zatrzymana 17-latka po wykonaniu czynności procesowych została zwolniona.

Łupem złodziei padały urządzenia i sprzęty wykorzystywane m. in. do prowadzenia gospodarstwa takie jak ciągnik rolniczy, kosiarki, przyczepy sadownicze czy elektronarzędzia. Policjanci podczas przeszukań ujawnili i odzyskali ciągnik rolniczy Ursus C-330, kosiarkę, pompy wodne oraz inne przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym umywalkę z szafką zamontowaną w mieszkaniu sprawcy.

W środę, 22 marca Sąd Rejonowy w Grójcu przychylił się do wniosku prokuratora i wobec braci zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 2 miesiące. Mężczyznom mieszkającym na terenie powiatu grójeckiego za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast trzeciemu mężczyźnie do 5 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają czy zatrzymani mężczyźni popełnili inne przestępstwa o podobnym charakterze.

Rozmawialiśmy również z jednym z poszkodowanych, którego Ursus (już przemalowany) niedługo prawdopodobnie trafiłby do sprzedaży: Złodzieje Ursusa C-330 z grójeckiego wpadli na gorącym uczynku!

 

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik, KPP Grójec, fot. poglądowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here