Kolejne apele o pojęcie pracy przy zbiorach – czy to działa?

zbiory jabłek 2020

Wydaje się, że historia zaczyna zataczać koło. Niedługo rozpoczną się zbiory jabłek i gruszek, a w niektórych krajach nadal nie ma wystarczającej liczby pracowników, którzy mogliby stanąć do pracy. 

Zbiór gruszek w Belgii zbiory gruszek rozpoczynają się 17 sierpnia. W krótkim okresie wszystkie odmiany będą musiały zostać zerwane. Ponieważ liczba pracowników sezonowych z zagranicy jest niższa niż zwykle z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, minister rolnictwa Hilde Crevits wzywają studentów do zgłaszania się do zbiorów.
 
Każdego roku Flamandzkie Centrum VCBT na podstawie testów laboratoryjnych wskazuje najlepszy termin na zbiór każdej odmiany gruszek i jabłek pod względem jakości, i trwałości. Na ten sezon określono termin od 17 do 29 sierpnia jako najlepszy na zbiory Konferencji (w tym roku jest on przyśpieszony ze względu na wysokie temperatury).
 
Z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem, podobnie, jak wiosną, nie ma wystarczającej liczby pracowników do zbiorów. – Dlatego bardzo ważne jest zebranie jak największej liczby pracowników w krótkim czasie, którzy chcą zakasać rękawy, aby zebrać nasze smaczne gruszki – mówi minister. „Ponadto zbieranie gruszek to umiejętność techniczna, którą uczeń lub inny pracownik bez doświadczenia może szybko opanować. Z początkiem nowego roku akademickiego zakończy się również zbiór gruszek. Idealny czas dla studentów, którzy chcą zarobić coś ekstra”.
 
Szacuje się, że w najbliższych tygodniach pracę będzie mogło rozpocząć od 2000 do 3000 studentów. Dla nich obowiązuje podwójny limit liczby dni (130 zamiast 65), w których mogą pracować jako pracownicy sezonowi.
 
Ciekawe, czy studenci podejmą wyzwanie. Biorąc pod uwagę początek epidemii, podobne apele poskutkowały w niektórych krajach i okoliczni mieszkańcy pomagali w pracach na polu. Zastanawiające jednak, jak dalej rozwinie się sytuacja, również w naszym kraju. Waszym zdaniem podobne zaproszenia mają siłę oddziaływania?
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here