Kolejne rządowe dotacje na rozwój sadownictwa na Ukrainie

plantacja borówek

Jeśli chodzi o wsparcie państwa ukraińskiego w ogrodnictwie to w zasadzie możemy powtórzyć tytuł artykułu sprzed dwóch miesięcy. Pomimo wojny Ukraina stale inwestuje w ogrodnictwo.

Jak informuje jeden z ukraińskich portali branżowych, na podstawie wyników posiedzenia rządu z 28 października, państwowe wsparcie otrzymają trzy gospodarstwa ogrodnicze. 14,5 miliona hrywien (1,86 miliona złotych) zostanie przekazane trzem gospodarstwom, które planują obsadzić prawie 40 hektarów sadami owocowymi, malinami i jagodami.

Rządowe wsparcie finansowe otrzyma także branża przetwórcza. Na jej rozwój przeznaczono 306,5 mln hrywien (39,3 miliona złotych). Dotacje otrzyma 47 wnioskodawców, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o innym programie rządowego wsparcia ogrodnictwa na Ukrainie. Wówczas pisaliśmy o zatwierdzeniu 18 dotacji na rozwój sadów i plantacji jagodowych na Ukrainie. Fundusze były przekazane do gospodarstw, które miały zainwestować w nowe plantacje. Warunkiem było stworzenie miejsc pracy. Wówczas wsparcie dla pojedynczych gospodarstw wahało się od 38 000 zł do 1,3 miliona zł.

źródło: agrotimes.ua

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here