Konferencja Sadownicza MTAS FruitPro 2019

MTAS-FruiPro 2019

Tegoroczny sezon jest pełen wyzwań dla polskiego sadownictwa i wielu producentów owoców zastanawia się jak będzie przyszłość ich gospodarstw. Nie ma gotowej recepty na obecną sytuacje w branży i nie uciekniemy od zmian w polskim sadownictwie. Można blokować zakłady przetwórcze albo autostrady można także popaść w totalny marazm i nie robić nic – czekać czy zrobią coś inni.

Zawsze jednak warto rozszerzać swoją wiedzę i spojrzenie na nowoczesną produkcję jabłek i handel owocami – bez tego trudno nam będzie konkurować na światowych rynkach. Od 15 lat temu właśnie służy idea konferencji MTAS Fruit-Pro organizowanej przez Samodzielny Zakład Sadownictwa SGGW i BASF. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 13-14 lutego obok Tragów Horti-Tech w Kielcach. Tradycyjnie konferencje sadownicze MTAS-FruitPro prezentowały kluczowe agrotechniczne elementy produkcji sadowniczej – i oczywiście tych tematów nie zabraknie w tegorocznej edycji konferencji.

Baner-Fruiit-Pro-2019

Od kilku lat organizatorzy duży nacisk kładą także na aspekty ekonomiczne produkcji i handlu jabłkami. Jeżeli mamy eksportować więcej także na dalekie rynki to powinniśmy jak najwięcej się o nich dowiedzieć. I to niezależnie od tego czy mamy małe gospodarstwo, czy szefujemy dużej grupie producenckiej. Stąd w programie tegorocznej konferencji zaproszeni eksperci z Chin i Indii opowiedzą o tych rynkach, a nasz gość z Wielkiej Brytanii przedstawi wymagania zachodnich sieci handlowych. Nie zabraknie także informacji o aktualnych stanach zapasów, cenach i prognozach sprzedaży a także panelu dyskusyjnego, w którym goście z Polski i zagranicy będą dyskutowali o szansach polskich jabłek na nowych rynkach. Mimo że styczeń i luty obfituje w targi i spotkania branżowe warto pojawić się 13 i 14 lutego w Kielcach. Pełny program znajdziecie Państwo na stronie konferencji: www.fruitpro.pl

AP

Wstęp na Konferencję FruitPRO 2019 jest bezpłatny. Rejestracja

Mtas konferencja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here