Letnie Pokazy Czereśniowe tym razem na Mazowszu – 4.08.2024 r.

pokazy czeresniowe

Tradycyjnie już zapraszamy na Letnie Pokazy Czereśniowe, które tym razem odbędą się na Mazowszu, w malowniczej miejscowości Bronisławka, w gospodarstwie Państwa Czarneckich. Już dziś warto zarezerwować w swoim kalendarzu termin 4 sierpnia 2024 r. W tym jakże zaskakującym sezonie nie brakuje tematów, które warto omówić.

Letnie Pokazy Czereśniowe w tym roku odbędą się po raz jedenasty. To cyklicznie organizowane wydarzenie skierowane do producentów czereśni przeszło już do tradycji naszej branży i na stałe wpisało się w kalendarz sadowniczych spotkań.

Dla uczestników przygotowaliśmy pakiet materiałów konferencyjnych, napoje i posiłek. Dzięki wsparciu partnerów udział jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestnictwa: TUTAJ

Jak co roku Pokazy Czereśniowe rozpoczną się warsztatami praktycznymi w sadzie. Eksperci, w tym Leon Jahae z Top Fruit Consultancy z Wielkiej Brytanii, omówią sezon, warunki pogodowe (ze szczególnym uwzględnieniem przymrozków i ich wpływu na plonowanie) oraz przebieg presji chorób i szkodników. Poruszone zostaną również tematy dotyczące nawożenia.

W sadzie pana Krzysztofa Czarneckiego znajdziemy szeroki przekrój odmian czereśni. Kwatery są w różnym wieku, a drzewa prowadzone w różnych systemach –  pan Krzysztof, choć zwolennik tradycyjnych metod,  w swoim sadzie posiada też kwatery doświadczalne z nowoczesnymi systemami prowadzenia drzew. Sadownik z pewnością podzieli się swoimi przemyśleniami na temat uprawy czereśni, z uwzględnieniem swoich wieloletnich doświadczeń. Podczas warsztatów odbędą się także praktyczne pokazy cięcia czereśni.

Tradycyjnie zapraszamy również na część konferencyjną, podczas której omówione zostaną tematy dotyczące technologii uprawy czereśni, a także aspektów ekonomicznych. Nie zabraknie również czasu na dyskusję i wymianę doświadczeń. Dodatkowo uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z Leonem Jahae.

Pokazy to także okazja do spotkania z doradcami firm oferujących nowoczesne technologie uprawy czereśni.

Dla uczestników przygotowaliśmy pakiet materiałów konferencyjnych, napoje i posiłek. Dzięki wsparciu partnerów udział jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestnictwa: TUTAJ

Szczegółowy program Pokazów już wkrótce.

Więcej informacji na stronie https://pokazyczeresniowe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here