Lobo droższe niż paskowane sporty Gali

Lobo

Lobo i Cortland wchodzą w nowy sezon z akceptowalnymi cenami. Grupy producenckie wystawiły pierwszy cennik dla tych odmian. Obie odmiany są droższe w skupie niż paskowane sporty Gali.

Wraz z pojawieniem się na rynku pierwszych partii Lobo grupy producenckie wystawiły pierwsze cenniki na te odmiany. Jak widać trend cenowy z ubiegłego sezonu jest nadal kontynuowany. W tym momencie za Lobo i Cortlanda grupy producenckie oferują 1,90 zł/kg za jabłka w rozmiarze 70 – 95 mm. Dla porównania paskowane sporty Gali można sprzedać w cenie 1,80 zł/kg. 

Na rynkach hurtowych podaż Lobo jest duża, ale ceny jabłek utrzymują się na poziomie 35 zł za skrzynkę, czyli około 2,30 zł/kg w przypadku towaru dobrej jakości. Chociaż jabłek tej odmiany na rynkach hurtowych obecnie nie brakuje, zainteresowanie kupujących jest dobre, ponieważ konsumenci znają i cenią Lobo. 

Niestety, jak co roku obserwowany jest negatywny trend zaniżania cen przez samych sadowników. Producenci, którzy nie mają możliwości przechowywania jabłek muszą szybko sprzedać swoje owoce. Dotyczy to przede wszystkim małych partii. Jak dowiadujemy się w rozmowach z pośrednikami, obecnie otrzymują propozycje sprzedaży małych partii jabłek, często po cenach niższych niż rynkowe. A to wpływa negatywnie na sytuację cenową dla innych producentów. 

Przeczytaj też: Lobo – co myślicie o tej odmianie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here