Michał Kołodziejczak z Agrounii spotka się z sadownikami w Warce

polskie jabłka

W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, odbędzie się otwarte spotkanie z szefem Agrounii, Michałem Kołodziejczakiem. O wydarzenie zapytaliśmy Sebastiana Anyszkiewicza, działacza i sadownika z okolic Warki.

– Chyba wszyscy widzimy, jaka jest sytuacja w branży. Krótko mówiąc wymaga ona od sadowników działań, mających na celu jej poprawę – mówi S. Anyszkiewicz. W jego opinii chętnych do działania w ramach jakiejkolwiek organizacji sadowniczej nadal brakuje. Mało tego, z roku na rok jest ich coraz mniej. To dla rozmówcy byłoby zrozumiałe, gdyby z roku na rok gospodarowało się lepiej i prościej, a jest odwrotnie.

Sadownik jest zdania, że sadownicy powinni się zjednoczyć i zacząć wymagać określonych zmian od rządzących, bez tego nic się nie zmieni ani sadownictwie, ani w całym rolnictwie. – Żyjemy w kraju, gdzie władza obiecuje jedną rzecz, a potem robi coś zupełnie innego. Następie padają kolejne decyzje, od których całkowicie odstępuje się po kilku dniach – dodaje pan Sebastian. W takich warunkach nie da się prowadzić działalności gospodarczej. Zwłaszcza, że wspomniane decyzje dotyczą fundamentalnych kwestii gospodarczych.

Nasz rozmówca nie ukrywa, że jednym z głównych tematów spotkania będzie aktualna sytuacja w rolnictwie związana przede wszystkim z masowym importem płodów rolnych z Ukrainy. Poruszony zostanie także temat roli państwa w rolnictwie i sytuacji w branży sadowniczej. Spotkanie odbędzie się 30 kwietnia (niedziela) w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce o godzinie 16:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here