Minister Puda zaprzecza zmianom w ustawie o KRUS

krus

Minister Rolnictwa, Grzegorz Puda oświadcza, że ani jego resort, ani inne instytucje nie pracują nad zmianami w ustawie o ubezpieczeniach rolniczych. W ostatnim czasie można było znaleźć wiele informacji na ten temat.

Kilka dni temu, dziennikarze Rzeczpospolitej dotarli do projektu ustawy, zgodnie z którym oskładkowane miały być wszystkie umowy – zlecenia. Projekt miał zakładać również konieczność przejścia na ZUS rolników, którzy prowadzą małą działalność gospodarczą. Ministerstwo stanowczo zaprzecza, że jakiekolwiek prace są w tej kwestii prowadzone. Niżej oświadczenie ministra Pudy:

Od kilku dni w mediach można przeczytać o planowanych zmianach w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników, w nawiązaniu do propozycji zmian odnośnie oskładkowania umów zlecenia, przygotowywanych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Informuję, że żaden projekt takiej ustawy nie wpłynął do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach uzgodnień międzyresortowych. Ani MRiRW, ani KRUS nie uczestniczyły w żadnych roboczych pracach nad proponowanym rozwiązaniem.

Grzegorz Puda

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here