Na horyzoncie przymrozki. Nie tylko w Polsce

przymrozki wiosenne 2020

Meteorolodzy nadal potwierdzają wystąpienie przymrozków w Polsce. Spadki temperatur dotkną również Niemcy, Holandię i Belgię.

Chłodne powietrze zacznie do nas napływać od czwartku. W tym dniu przymrozki wystąpią wzdłuż granicy z Niemcami – temperatura spadnie do około -1/0 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 3 do 6 stopni na plusie. W ciągu dnia zrobi się wyraźnie chłodniej. Będzie od 8 do 11 stopni.

W piątek przymrozki do -2/0 stopni pojawią się na południu, wschodzie i w centrum kraju. Około 0/+2 stopni będzie na północy do +2/+3 stopni na zachodzie kraju. Przy gruncie mróz chwyci wszędzie, jednak z racji ciepłej gleby mróz pojawi się nie przy samej ziemi, a około 10-30 centymetrów nad nią.

Od soboty poprzez niedzielę i poniedziałek przymrozki wystąpią w całym kraju. Najzimniej będzie  w poniedziałek w pasie od Włodawy po Lublin, Puławy, Radom, Łódź, Toruń, Śliwice, Miastko, Szczecinek, Piła, Szczecin- tu możemy mieć od -4 do -2 stopni na wysokości 2 metrów. Od -2 do -1 stopnia na pozostałym obszarze Polski.

We wtorek przymrozki pojawią się jeszcze na wschodzie, południu i w centrum kraju. Na zachodzie już na plusie.

Spadnie również śnieg.

W piątek w całym kraju pojawią się w ciągu dnia przelotne opady śniegu, deszczu oraz krupy śnieżnej przypominającej grad, jednak grad jest przezroczysty, a krupa biała jak śnieg.

W weekend zanikające przelotne opady na wschodzie, południu i wybrzeżu, zaś w poniedziałek sucho i słonecznie już w całym kraju. Popołudniami możemy liczyć na 5/8 stopni Celsjusza, zaś po opadach nastąpi spadek temperatury do 2/4 stopni powyżej zera.

Przymrozki w niedzielę i na początku przyszłego tygodnia dotkną również Niemcy, Holandię i Belgię. Tym razem od przymrozków zostanie wybroniona Francja, która dla odmiany zaczyna wschodzić w stan zaawansowanej suszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here