Na rynku coraz więcej nielegalnych środków ochrony roślin

nielegalne srodki ochrony roślin

W ramach skoordynowanej ogólnoeuropejskiej operacji, Europol przejął 1150 ton podrabianych środków ochrony roślin, aresztowano 10 osób. Proceder staje się coraz większym problemem w Unii Europejskiej.

W ramach siódmej edycji operacji Silver Axe, policjanci z 31 państw, w tym z Polski doprowadzili do aresztowania 10 osób, zarekwirowania 1150 ton podróbek oraz wykrycia fabryki nielegalnych środków na terenie Unii Europejskiej. Akcja była skoordynowana w czasie na terenie całej wspólnoty.

Wspomnianą fabrykę wykryto w Bułgarii. Funkcjonariusze skonfiskowali podrobione opakowania i ś.o.r., a w sprawie toczy się postępowanie karne. Obecnie przeważają dwie metody wprowadzania na rynek podróbek. Jedna to import prawie gotowych produktów w pojemnikach przypominających znane marki. Po przemycie dodaje się do nich odpowiednie etykiety. Druga metoda to import nielegalnych składników do produkcji środków ochrony roślin i mieszanie ich w nielegalnych fabrykach.

Europejskie organizacje ostrzegają, że notują wzrost handlu nielegalnymi pestycydami w południowej Europie i regionie Morza Czarnego. Ponadto znacznie wzrosła liczba nielegalnych pestycydów pochodzących z Turcji, chociaż to Chiny nadal pozostają głównym krajem pochodzenia.

źródło: revistamercados.com/psor.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ale jakie nielegalne….wszyscy kupują substancje aktywne w Chinach i konfekcjonuja w Europie naliczając chore marże…

    Ale jak ja kupię w Chinach to popełniam przestępstwo

    Cmoknijxie mnie w pompę dziady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here