Na targach w Dubaju tylko jeden eksporter jabłek z Polski

Targi Dubaj

Targi i różnego rodzaju wystawy to świetna okazja do zdobywania kontaktów handlowych, a w rezultacie nowych rynków zbytu. Na liście odbywających się obecnie w Dubaju targów wśród uczestników znajdziemy niestety tylko jedną firmę z Polski, która zajmuje się eksportem jabłek…

Od 13 do 17 lutego trwają w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) targi Gulfood 2022. Impreza branży spożywczej i kulinarnej odbywa się w tym roku w klasycznej formie. Chociaż nie brakuje na niej Polaków (głównie przemysł mięsny i mleczny) to bez wątpienia brakuje firm handlowych zajmujących się eksportem jabłek. A to przecież jabłka są naszym głównym (świeżym) dobrem eksportowym.

Na liście wystawców z Polski znajdziemy znajdziemy wiele firm. Niestety tylko jedna z nich która zajmuje się eksportem jabłek i jest obecna na tegorocznej edycji targów Gulfood.  Jest to firma Ewa-Bis.

W przypadku jabłek mamy obecnie do czynienia ze znacząca nadwyżką na rynku. Mówimy dziś o mechanizmach wsparcia i szukaniu nowych rynków zbytu. Jak skutecznie szukać nowych rynków zbytu nie biorąc udziału w tak ważnych imprezach?

Mamy nadzieję, że chociaż część polskich eksporterów bierze udział w targach jako zwiedzający. Zdajemy sobie sprawę, że wyjazd na targi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dużą inwestycją. Dlatego też tak ważne jest wsparcie w tej kwestii instytucji państwowych, aby także nieco mniejsze firmy były w stanie zaprezentować swoją ofertę kupującym z krajów arabskich czy dalszych zakątków świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here