Na włoskich rynkach hurtowych nie ma jabłek z importu

włoski rynek hurtowy

Często poruszamy temat rynku hurtowego w Broniszach. Tego, jak przebiega handel poszczególnymi owocami oraz jak kształtują się ceny. Zobaczmy jak to robią Włosi i jak kształtują się hurtowe ceny jabłek na rynku w Turynie.

W zestawieniu cen z Turynu nie znajdziemy jabłek z importu. Na pewno nie ma go w cennikach. Również na polskich rynkach hurtowych importowane jabłka nawet w latach średnio urodzajnych stanowią nieznaczący odsetek w całościowym handlu. W cenniku obok odmiany znajdziemy również informację o wielkości jabłek, rodzaju pakowania, dostawcy oraz regionu czy kraju pochodzenia.

Jak widzimy na tabeli niżej, najdroższym jabłkiem na rynku jest Pink Lady – 9,09 zł/kg. Golden Delicious w pojedynczej wytłoczce w kalibrze 80–85 mm kosztuje 6,50 zł/kg. Gala (80–85 mm) jest nieco tańsza – 5,81 zł/kg. Najtańszy jest 'włoski Idared’ odmiana posiadająca niesamowite właściwości przechowalnicze, czyli Morgenduft Dallago – 3,41 zł/kg.

Warto pamiętać, że na dużych rynkach hurtowych we Włoszech sadownicy nie sprzedają bezpośrednio ze swoich aut tak, jak ma to miejsce w Polsce. Handel odbywa się pod dachem za pośrednictwem hurtowni i konsorcjów, których nazwy widzimy w jednej z kolumn. Z lewej strony tabeli przedstawione są ceny.

ceny hurtowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here